Jak urządzić balkon?

Projektant wnętrz Pruszków

Balkon to bardzo unikalne miejsce w przestrzeni domu lub mieszkania Nowy Targ. Charakteryzuje się funkcjami, które zadowolą niejednego domownika. Można swobodnie na nim wypocząć, odetchnąć świeżym powietrzem, dotlenić się, a nawet uprawić rośliny, co często jest uniemożliwione w pomieszczeniach poprzez zbyt mały dostęp do światła lub złą temperaturę.

Balkony coraz bardziej zyskują na uznaniu w najnowszych trendach, z których można dowiedzieć się w jaki sposób je urządzić, aby były ładne i funkcjonalne. Pomimo wszystkiego, w trakcie aranżacji balkonowych przestrzeni należy pamiętać o kilku zasadniczych kwestiach:

 • Trzeba rozważyć nasłonecznienie balkonu oraz możliwe jego zmoczenie przez opady deszczu. Bardzo duże znaczenie ma to, czy nad nami mieszkają sąsiedzi, czy też jesteśmy mieszkańcami ostatniego piętra.

  www.a-beer-please.pl

  To wszystko pozwoli na dobranie odpowiedniej podłogi, mebli, a w wypadkach szczególnych – zadaszenia (np. markizy). Pominięcie tego punktu może doprowadzić do zniszczenia zakupionych elementów dekoracyjnych lub nieumiejętnego dobrania roślin, które nie przetrwają niesprzyjających warunków atmosferycznych;

 • Powierzchnia balkonu ma oczywiście znaczenie, choć mniejsze metry kwadratowe nie są żadną przeszkodą do tego, aby przydomowy kącik wyglądał schludnie i spełniał potrzeby.

  W sklepach ogrodniczych istnieje bardzo szeroki wybór mebli ogrodowych i balkonowych, które świetnie spełniają funkcje wypoczynkowe. Zazwyczaj są one zaprojektowane w sposób, umożliwiający ich łatwe przechowywanie i chowanie przed deszczem (np. możliwość złożenia);

 • Oprócz powyższych punktów należy zwrócić szczególną uwagę na przechowywanie przedmiotów i miejsca, które nam to umożliwią.

  Balkon nie może stać się powierzchnią, służącą do zagracania, lecz ma pozwolić na swobodny odpoczynek i relaks przy książce po pracy, czy na urlopie.

.