Jak urządzić wnętrze mieszkania posiadając czworonoga?

http://blitz-cleaning.com/uslugi/czyszczenie-dywanow Oczyszczalnie biologiczne

Kupujesz nowe mieszkanie lub poddajesz stare remontowi, ale jednocześnie do Twojego domu wprowadza się czworonożny pupil. Może to być kot lub pies. Zwierzęta powodują, że trzeba przygotować kilka elementów wyposażenia z myślą o wspólnym mieszkaniu. Jakie to elementy? Dowiesz się z niniejszego artykułu.

Uwaga – kot i psy Organizując aranżacje wnętrza chcemy by było eleganckie i praktyczne. Będąc właścicielem psa lub kota nie możemy skupiać się jednie na własnych potrzebach. Musimy uwzględnić potrzeby zwierzaka i przewidzieć, że nasze meble, ściany czy podłoga mogą być narażone na kilka dodatkowych zagrożeń. Urządzając korytarz nie zapomnij o miejscu na smycz dla psa.

fabrykanaklejek.eu

Dobrze kiedy znajdzie się na wieszaku. To powinno być jej stałe miejsce by nie została zagubiona. W kuchni musisz przeznaczyć kawałek podłogi pod ścianą lub szafkami na miski z pokarmem i wodą dla zwierzaka. Dobrze, gdy będą współgrały z resztą wystroju.

Powinny wyróżniać się na tle podłogi by żaden domownik przypadkowo w nie nie wdepnął, co spowoduje niepotrzebny bałagan i mogłoby być przyczyną wypadku. Problematyczną kwestią okazuje się najczęściej kuweta. Kocia toaleta nie tylko nieładnie pachnie, lecz nie prezentuje się zbyt estetycznie. Zwłaszcza kiedy zwierzak załatwi swoją potrzebę.

Dlatego nie wolno wstawiać jej ani do kuchni, ani do salonu, ani tym bardziej do sypialni. Idealnym miejscem będzie korytarz. Niestety wymaga to sprawdzania co jakiś czas stanu czystości kociej kuwety, ponieważ nie jest dobrze przyjmować gości w fetorze. Wystój Twoich pomieszczeń będzie stale narażony na uszkodzenia poprzez gryzienie lub drapanie.

Jeżeli oduczysz tych zachowań czworonoga problem zniknie. Na początku lepiej nie kupuj zbyt drogich szafek, stołów, kanap. Przygotuj się na obsikanie moczem ścian i podłóg. Wskazane jest użycie zmywalnej farby i odpornych na wodę paneli, ewentualnie położenie płytek.