Jak wybrać smartfon – poradnik dla opornych

www.arsvita.pl balustrady stalowe

Smartfon to urządzenie z którego korzysta niemal każdy. Nic dziwnego – ma wiele istotnych zalet bez których dziś nie wyobrażamy sobie funkcjonować w świecie. Pytanie: jak radziliśmy sobie bez takich technologicznych cudów? Dziś nie trzeba jednak zawracać sobie tym głowy, a takie urządzenie mobilne jest w stanie w sposób bardzo szeroki poprawić komfort codziennego życia. Wystarczy sobie tylko wyobrazić jak wiele funkcji posiada taki sprzęt i ile możemy dzięki niemu zrobić. Przelewy bankowe, kupowanie biletów, sprawdzanie rozkładów jazdy, codzienna dawka kultury, rozrywki, informacji. No właśnie – zapomina się o najważniejszym, czyli kontakt! To smartfon dzięki współpracy z sieciami mobilnymi umożliwia i ułatwia kontaktowanie się z rodziną, czy znajomymi nawet z najdalszych zakątków świata. Nie tylko poprzez standardowe połączenia, ale także umożliwiając korzystanie z takich udogodnień jak komunikatory społecznościowe, videorozmowy. Skoro to urządzenie mobilne jest już traktowane jako niezbędnik, bez którego ciężko ruszyć się z domu, warto wiedzieć jak dokonywać odpowiedniego wyboru jego zakupu:

  • Parametry, czyli najważniejszy punkt, bez którego ani rusz! A do najważniejszych należą:
  • Rozmiar ekranu, czyli cale. Nie ma reguły – istnieje wiele modeli, które są standardowe (do 5 cali), ale także zdarzają się wyjątki charakteryzujące się kilkunastocalowymi ekranami.

    YAMAHA INTELLIBEAM

    Zmienia się tylko komfort użytkowania – im większy, tym ciężej jest utrzymać go w jednej dłoni i pracować właśnie w ten sposób;

  • Rozdzielczość ekranu, parametr odpowiedzialny za jakość wyświetlanych kolorów (obrazy, filmy, zdjęcia). Im wyższa tym oczywiście lepsza. Warto jednak brać pod uwagę produkty, których rozdzielczość to minimum 720p. Te o niższych wartościach nie są warte zachodu i pieniędzy;
  • Procesor to chyba najważniejszy element smartfona. W dużej mierze jego dobór powinien iść w parze z przyszłym przeznaczeniem. Inaczej dobiera się produkt, który służy tylko do komunikacji, a inaczej jeżeli zamierzamy na nim grać, używać nawigacji i odbierać maile jednocześnie. Procesor to głównie: pamięć RAM oraz liczba rdzeni. Im więcej tym lepiej, choć przy tym – większe zużycie baterii.

.