Mniej popularne uchwyty do telewizorów

www.antilles-foot.com gumowe wycieraczki do butów

Najczęściej spotykanymi uchwytami do telewizorów są uchwyty ścienne. Z uwagi na swoją użyteczność zyskały one dużą popularność. Na rynku występują jednak także uchwyty o innych konstrukcjach i z innymi użytecznościami. Zaliczyć do nich można między innymi uchwyt sufitowy, uchwyt podłogowy, uchwyt na pilota oraz uchwyt pivot.

Uchwyt sufitowy to bardzo rzadki sposób mocowania telewizora, wykonany z bardzo wytrzymałych materiałów. Uchwyt ten wyposażony jest w specjalne ramię, na którym wiesza się telewizor. Wykorzystać go można gdy nie mamy wolnej ściany lub chcielibyśmy powiesić telewizor w niekonwencjonalnym miejscu. Uchwyt podłogowy jest uchwytem, który stawiamy na podłodze.

Uchwyty te często przybierają formę bardziej szafkową, dzięki czemu znajdują się na nich półki na dodatkowy osprzęt telewizyjny, taki jak dekoder DVB-T, dekoder satelitarny lub odtwarzacz DVD lub Blu-Ray. W większości przypadków umożliwiają dodatkową regulację ekranu w osi poziomej. Uchwyt na pilota to bardzo nowoczesne rozwiązanie stosowane głównie w uchwytach ściennych regulowanych. Rozwiązanie to umożliwia zdalną regulację kąta nachylenia lub obrotu telewizora za pomocą pilota.

Uchwyt pivot to niestandardowy uchwyt ścienny, który pozwala na obrócenie ekranu telewizora z położenia pejzażowego (poziomego) w portretowy (pionowy).