Uchwyty uchylno-obrotowe do telewizorów

uchwyt uchylny do wc piekarnki kompaktowe amica

Uchwyty uchylno-obrotowe są najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, wykorzystywanym do montażu telewizorów. Ścienny uchwyt pozwala na regulację kąta aż do 180 stopni dzięki zastosowanemu ramieniu.

Sufitowy uchwyt uchylno-obrotowy pozwala na regulację wokół pełnej osi, czyli aż do 360 stopni. Dzięki takiemu rozwiązaniu można idealnie wyregulować obraz, uzyskując najlepszą jakość.

To rozwiązanie jest niezwykle przydatne w przypadku nietypowych miejsc, oraz sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebna będzie częsta regulacja położenia telewizora, z uwagi na dopasowanie kąta i wysokości ekranu do aktualnej liczby i położenia widzów. Uchwyty uchylno-obrotowe najlepiej więc sprawdzą się nie w mieszkaniach i domach, ale w pubach i salach konferencyjnych.

Do zalet uchwytów uchylno-obrotowych zaliczyć można możliwość pełnej regulacji położenia ekranu, zarówno w osi pionowej jak i poziomej, jak również możliwość dopasowania uchwytu do każdego typu pomieszczenia. Minusami tego rozwiązania są bardzo wysokie koszty, oraz z uwagi na potrzebę większej wytrzymałości – bardzo duże rozmiary.

Przez to uchwyt uchylno-obrotowy jest ciągle widoczny i może psuć wystrój wnętrza. Z uwagi na to użytkownicy domowi bardzo rzadko decydują się na zakup tego typu uchwytów.

Częściej wybierają uchwyty uchylne, które bardziej nadają się do standardowych mieszkań.